nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Hantuchová podľahla v 1.kole v New Haven Barthelovej

NEW HAVEN – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nestačila v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA New Haven Open at Yale v americkom New Havene (Premier, dotácia 637 000 USD, tvrdý povrch vonku) na Nemku Monu Barthelovú za 91 minút pomerom 3:6, 5:7.

Do vôbec prvého vzájomného merania síl vstúpila skúsená Slovenka čistou hrou. Prvé problémy na servise prišli v piatom geme, v ktorom naša tenistka stratila štyri loptičky v rade a prehrávala 2:3. V ďalšej hre nevyužila dve ponúkané príležitosti na vyrovnanie a za 22 minút už bolo 2:4. Nasledovný priebeh bol už mimoriadne vyrovnaný, avšak koncovky gemov patrili nemeckej tenistke. Tá získala prvý set pomerom 3:6.

Úvod druhého dejstva nevyšiel Fedcupovej reprezentantke podľa predstáv. Nevyužila náskok 30:0 pri svojom podaní a okamžite mala manko jedného brejku. Prvý gem si pripísala na svoju stranu až za stavu 0:3, hoci v ňom prehrávala už 0:30. Stretnutie ešte za stavu 1:5 zdramatizovala, keď vôbec po prvý krát našla účinnú zbraň na kvalitne fungujúci servis Barthelovej, ktorá tento rok môže označiť, ako sezónu snov. Tento moment Hantuchovú nakopol, keď postupne odvrátila dva mečbaly a znížila z 1:5 až na 5:5. Ďalší gem už čistou hrou patril Nemke a opäť sa dostala do vedenia. Náročnú situáciu rodáčka z Popradu nezvládla a zápas stratila pomerom 3:6, 5:7. keď súperka využila v poradí tretí mečbal.

Z turnaja si odnáša symbolický 1 bod do rebríčka WTA a šek na 4 800 USD. Podnik v New Haven bol posledným pred štvrtým grandslamovým turnajom sezóny US Open v New Yorku, ktorý odštartuje už 27. augusta.

ZDROJ:wtatennis.com