nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Lacko prehral v 1.kole kvalifikácie v Cincinnati

CINCINNATI – Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý prehral v zápase 1. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu s domácim rovesníkom Jessem Levinom, 87. v renkingu, za 110 minút 6:4, 4:6, 3:6.

V úvode zápasu si na rýchlom povrchu obaja hráči bez väčších problémov držali servis. Lukáš sa dostal v 5. geme postupne k trom brejkbalom aby sa napokon po prelomení súperovho podania dostal do vedenia 3:2. Lukášovi výborne fungovalo 1. podanie a tak si výhodu jedného brejku udržiaval až do konca setu. K setbalu sa dostal už za stavu 5:3 pri podaní Levina, no nebol úspešný. Tento moment akoby Lukáša trochu rozhodil, v 10. hre sa dostal do problémov, avšak stav 0:30 i následný brejkbal súpera zažehnal a po 41 minútach premenil prvý setbal pri vlastnom podaní – 6:4.

1. set jasne naznačil, že v každom sete môže rozhodnúť jeden brejk a ten sa aj v úvode 2. setu podarilo zaknihovať Lukášovi, keď vďaka nemu šiel do vedenia 2:1. Lukášovi však v 2. sete prestalo fungovať podanie a v 6. geme vyrovnal Levine rebrejkom na 3:3. Rozhodujúci moment 2. setu prišiel v 10. geme, kedy si Jesse Levine vypracoval za stavu 5:4 a 30:40 pri podaní Lacka setbal a dokázal ho využiť.

Rozhodnúť tak musel 3. set.

Na začiatku 3. setu si hráči držali servis, hoci Lukáš mal v 5.geme dve šance na brejk, zostali však nevyužité.  Od tohto momentu však slovenská dvojka ťahala za kratší koniec a získala na svoju stranu už len jediný gem, pod čo sa podpísala aj mizerná efektivita po druhom servise, keď Lukáš v 3.sete nevyhral ani jednu loptičku.

Rovnako starý Kanaďan sa ujal 1:0 vo vzájomnej bilancii. 24-ročný slovenský tenista si zo Cincinnati odnáša 1 165 USD.

ZDROJ:atpworld.com