nasetipy.com - tipovanie, tipovaci web, tipuj, stávkovanie, bet, dobrý tip

Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /www/s/l/u40066/public_html/wp-content/plugins/post-views/post-views.php on line 1609 and defined in /www/s/l/u40066/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1147

V Samarkande postupuje Martin a po maratóne aj Sikora

SAMARKAND – Kamil Čapkovič podľahol v úvodnom kole turnaja ATP Challenger v uzbeckom Samarkande (antuka, 35 000 USD+H) českému tenistovi Michalovi Konečnému 4:6, 2:6. Viac sa darilo Andrejovi Martinovi, ktorý nakoniec zvládol rýchly presun do uzbeckého prostredia a v troch setoch zdolal uzbeckého juniora Ismailova 3:6, 6:0, 6:4. Maratónske prvé kolo zaznamenal Adrián Sikora, ktorý bojoval s Čiľanom Podlipnik- Castillom 3 hodiny a 32 minút, aby ho zdolal 6:3, 5:7, 7:6(3).

Kamil Čapkovič má v tejto fáze sezóny slabšie výsledky. Zaznamenal už piaty antukový nezdar v rade za sebou. Napriek priaznivej bilancii doterajších vzájomných duelov a vyššiemu rebríčkovému postaveniu dnes neuspel ani proti Michalovi Konečnému. Slovenský tenista, ktorý je aktuálne na 237. mieste svetového rebríčka (o 50 miset vyššie ako jeho súper), prehral v úvodnom sete svoje podanie za stavu 4:4 a napriek vyrovnanému priebehu nasledujúcej hry sa mu ribrejk nepodaril. V premieňaní brejkbalov bol Kamil neefektívny počas celého zápasu. Nevyužil ani jednu z ôsmich takýchto príležitostí, ktoré si vypracoval. Neistý bol aj na podaní. Napriek siedmym esám zahral až 9 dvojchýb. V druhom sete ho Konečný brejkol v treťom geme a vzápätí mu ušiel na 3:1. 26-ročný rodák z Michaloviec prehral svoje podanie aj za stavu 2:4 a hoci mal v ďalšom geme viacero brejkbalov, odchádzal po 103 minútach z kurtu porazený.

Adrián Sikora prešiel v Samarkande úspešne kvalifikáciou bez straty setu a svoj úspech sa pokúšal zveľadiť v súboji úvodného kola hlavnej súťaže proti čilskému tenistovi Hansovi Podlipnikovi-Castillovi. Čiľan prišiel do Samarkandu z litovského Vilniusu, kde minulý týždeň vyhral podujatie ITF Futures, pričom počas celého turnaja stratil len 9 gemov. 24-ročný rodák zo Žiliny, ktorému patrí aktuálne 497. pozícia v rebríčku ATP neuspel v jedinom doterajšom vzájomnom dueli so svojim rovesníkom zo Santiaga v r. 2008 v Poľsku v dvoch setoch. Práve v Poľsku získal slovenský tenista pred dvomi mesiacmi svoj premiérový turnajový titul v kategórii Futures. Dnešný duel sa vyvíjal ináč ako ten pred štyrmi rokmi. Favorizovaný Podlipnik-Castillo, ktorý je v rebríčku na 343. mieste, sa síce ujal hneď na úvod vedenia 2:0, no Adrián šnúrou piatich gemov otočil na 5:2. Následne nepremenil tri setbaly v ôsmej hre, ale zisk úvodného setu s prehľadom spečatil pri svojom podaní. V druhom dejstve odvrátil náš tenista vo štvrtom geme 2 brejkbaly, no sám neuspel v nasledujúcej hre pri troch podobných príležitostiach. Aj napriek niekoľkým brejkbalom nedokázali hráči počas prvých deviatich gemov druhého setu uskutočniť žiaden brejk. Slovák sa tak dostal do situácie záchrany setu pri svojom servise za stavu 4:5. Situáciu aj navzdory problémom zvládol a vyrovnal na 5:5. Rovnaký moment ale nastal znova, stav 5:6 znamenal opätovné ohrozenie. Po druhýkrát sa dostal do sľubného vedenia keď bol loptu od tajbrejku, povolil ale súperovi zvrat v geme a ten bez problémov zakončil na 7:5. Maratón medzi týmito dvoma hráčmi v tejto dobe trval už 2 hodiny a 15 minút. Tretie dejstvo začali obaja udržaním vlastných podaní, pri podaní Čiľana následne nevyužil Adrián ponúknuté brejkbalové šance. S koncom tretej hodiny zápasu vyrovnal Slovák na 4:4 a o víťazovi stále nebolo rozhodnuté. Nebezpečné vedenie 5:4 pre súpera zvládol Adrián s prehľadom čistou hrou. Rovnaká situácia sa zopakovala aj zo stavu 5:6, a tak maratón dospel do tajbrejku rozhodujúceho setu. Aj ten bol v úvode vyrovnaný, Adrián ale dokázal niekoľkými loptami v rade prepracovať sa k trom mečbalom. Za stavu 6:3 premenil hneď ten prvý a po 3 hodinách a 32 minútach nakoniec vybojoval postup do druhého kola. V ňom narazí na tretieho nasadeného, Srba Lajoviča.

Posledný slovenský zástupca Andrej Martin nastúpil do svojho zápasu proti domácemu držiteľovi divokej karty Ismailovi ako vysoký favorit. Len 17- ročný súper mu ale v úvodnom dejstve narobil problémy. Pravdepodobne aj vinou únavy z dlhej cesty zo Slovenska do Uzbekistanu, keď ešte v nedeľu hral piešťanské finále s Mečířom sa dokázal uzbecký súper chytiť. Dvakrát prerazil podanie Andreja, dostal sa do vedenia 5:2. Martin dokázal skorigovať na 3:5, aj vďaka podaniu na ktoré sa mohol Uzbek spoľahnúť ale prvý set po pol hodine ukončil 6:3. Najväčším problémom Andreja v prvom sete bolo získavanie lôpt po druhom servise. Do druhého setu nastúpil ako vymenený. Po 20 minútach ho získal pomerom 6:0, keď húževnatý súper uhral len 5 lôpt. Slovenský tenista zlepšil podanie a o víťazovi stretnutia musel rozhodnúť tretí set. V jeho úvode obaja získavali svoje podania, za dôležitého stavu 3:3 získal po nekončiacom geme svoje podanie predsa len Andrej. Uzbek vyrovnal, slovenský reprezentant ale znova navýšil na 5:4 a postavil tak mladého súpera do neľahkej pozície. Situáciu nakoniec nezvládol a Andrej dobojoval tretí set v pomere 6:4. Po hodine a 40 minútach tak spečatil slovenský súboj druhého kola, v ktorom ho čaká už včera postupujúci Norbert Gombos.

Slovenskí tenisti sa dnes predstavia aj vo štvorhre, kvôli nečakane dlhému stretnutiu Adriána Sikoru s Čiľanom Podlipnik-Castillom ale musia všetci čakať. Spolu s Adriánom sa predstaví Andrej Martin, Norbert Gombos musí počkať práve na Čiľana, s ktorým odohrajú spoločne prvé kolo štvorhry. Je teda otázne či ešte nazbierajú Sikora aj Podlipnik- Castillo dostatok síl na deblové zápasy.